top of page
wspolpraca.jpg
Nasze standardy

Nasze standardy

Dewizą naszej Kancelarii jest kreatywne podejście do powierzanych nam zadań – nasze zaangażowanie w realizowane projekty łączymy ze zrozumieniem biznesu naszych Klientów, ich otoczenia gospodarczego i priorytetów. Dzięki temu obsługa prawna świadczona przez Kancelarię stanowi element przewagi konkurencyjnej dla naszych Klientów -  wykorzystywany z powodzeniem w Ich codziennej działalności.

 

INTESA przedstawia praktyczne i klarowne rozwiązania problemów prawnych.

Pracujemy w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.

Nasza historia

KANCELARIA INTESA Małkowski Wojdak i Partnerzy Radcowie Prawni z siedzibą w Gdańsku została zawiązana w 2009 roku. Wcześniej Partnerzy Kancelarii Marek Małkowski i Paweł Wojdak przez kilkanaście lat współpracowali z wiodącymi Kancelariami prawniczymi w Polsce.  Założyciel Kancelarii Marek Małkowski do 2009 roku był partnerem i członkiem zarządu kilkudziesięcioosobowej kancelarii prawniczej w Sopocie, odpowiadając tam za obsługę spraw z zakresu prawa spółek, prawa papierów wartościowych, inwestycji na rynku kapitałowym, i wreszcie procesy łączenia, podziału i przekształcania przedsiębiorstw. Usługi z zakresu fuzji i przejęć stały się wizytówką i motorem napędowym działalności prowadzonej przez kancelarię INTESA.

Nasze doświadczenie i specjalności

Kancelaria specjalizuje się w kompleksowej i stałej obsłudze podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem spółek z kapitałem zagranicznym, prowadzących działalność na międzynarodową skalę.

  • Naszą specjalnością jest stała profesjonalna obsługa podmiotów gospodarczych, a także współpraca przy realizacji konkretnych projektów gospodarczych, szczególnie w zakresie przekształceń własnościowych oraz procesów inwestycyjnych.

  • Proponujemy nowoczesne i sprawdzone rozwiązania prawne dostosowane do istoty działalności i indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Powierzane nam zadania realizujemy z pełnym zaangażowaniem, terminowo i fachowo. Nasze standardy.

Nasi klienci

INTESA doradza na zasadzie stałej współpracy ponad stu podmiotom gospodarczym z polskim i zagranicznym kapitałem, w tym spółkom liczących się w Europie i na świecie grup kapitałowych z Francji, Belgii, Norwegii, Finlandii, Danii, Niemiec, Słowacji i USA. Pracujemy zarówno dla największych polskich spółek kapitałowych notowanych na GPW, jak również, wspieramy start-upy oraz przedsiębiorców budujących dopiero swoją wartość – z równą atencją wspierając Klientów we wszystkich powierzanych nam sprawach.

Nasz zespół

Siłą Kancelarii jest dynamiczny i stabilny zespół, który w swych działaniach łączy najwyższą jakość obsługi z szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem. Zespół Kancelarii INTESA liczy obecnie kilkunastu radców prawnych, którym asystują w świadczeniu usług prawnych aplikanci radcowscy oraz pozostali członkowie zespołu prawnego.

Zasady współpracy

Kancelaria INTESA oferuje Klientom stałą współpracę w oparciu o umowę o świadczenie usług doradztwa prawnego wedle stawki ryczałtowej, bądź opartej na wynagrodzeniu godzinowym. W tym drugim przypadku wynagrodzenie rozliczane jest na podstawie comiesięcznej specyfikacji wykonywanych prac.

Jednocześnie w przypadku pojedynczych zleceń albo obsługi konkretnych projektów lub procesów gospodarczych istnieje możliwość odrębnego ustalenia zasad wynagrodzenia na zasadzie ryczałtowej ewentualnie połączonej z prowizją za osiągnięcie określonego rezultatu (tzw. "success fee").

Współpraca zewnętrzna

Kancelaria w ramach swojej oferty zapewnia współpracę z doradcami ekonomicznymi, biegłymi rewidentami, doradcami podatkowymi, rzecznikami patentowymi oraz notariuszami. Realizowaliśmy w ten sposób – we współdziałaniu z takimi zewnętrznymi doradcami – wiele skomplikowanych projektów gospodarczych. Dzięki współpracy z doradcami z zakresu funduszy europejskich współdziałamy również w pozyskiwaniu dla naszych Klientów środków z funduszy europejskich dla realizowanych inwestycji.

Rosnące powiązania z krajami skandynawskimi spowodowały, że w 2017 roku Kancelaria przystąpiła do Skandynawsko – Polskiej Izby Gospodarczej.

 

Jesteśmy też Partnerem Biznesowym Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Od 2021 roku realizujemy w ramach współpracy z uczelnią projekt MECENAS - Prawniczy Program Stażowy. 

Skandynawsko-Polska Izba
Partner Wyższej Szkoły
bottom of page