top of page

Nasz zespół

Michał-WIDAWSKI_.jpg

Michał Widawski

Radca Prawny

Wykształcenie

 • Michał Widawski w roku 2009 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach studiów był stypendystą programu Socrates/Erasmus na wydziale prawa Universidad de Valencia. Ukończył Szkołę Prawa Hiszpańskiego tego uniwersytetu, a także Szkołę Prawa Amerykańskiego organizowaną przez Chicago – Kent College of Law.

 • Aplikacje radcowską odbył w latach 2010 – 2012, a następnie egzamin radcowski złożył z wynikiem pozytywnym w roku 2013 i został wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

 • Uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu ekonomii i prawa, w tym m.in. w szkoleniu współfinansowanym ze środków Komisji Europejskiej (w ramach programu Justice 2014-2020) i Krajowej Izby Radców Prawnych pt. „Litigating European Union Law” w Akademii Prawa Europejskiego (ERA) w Trewirze.

 

Obszary specjalizacji

Michał Widawski specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie umów, prawie handlowym i prawie gospodarczym. Doradza klientom we wszystkich obszarach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej m.in. reprezentując ich przed sądami i organami administracji, negocjując warunki umów handlowych, umów inwestycyjnych, czy też doradzając im przy zakładaniu, przekształcaniu i łączeniu spółek prawa handlowego. 

 

Na co dzień na zasadzie stałej współpracy doradza kilkunastu klientom kancelarii z Polski i zza granicy. Świadczy usługi prawne na rzecz podmiotów z grupy kapitałowej Kingspan, doradzając spółkom działającym w sześciu krajach regionu CEE. Odpowiada kompleksowo za polski dział prawny Balex Metal, a także współpracuje z zagranicznymi prawnikami spółek z grupy, doradcami podatkowymi, kancelariami specjalistycznymi, czy też firmami windykacyjnymi.

Michał Widawski z sukcesem reprezentuje klientów w wielu skomplikowanych sprawach sądowych, podatkowych, sądowo-administracyjnych, jak i karnych gospodarczych. Na bieżąco prowadzi około stu spraw sądowych na różnym etapie.

Doświadczenie zawodowe

 • Michał Widawski z kancelarią INTESA współpracuje od roku 2009, a od roku 2017 został w niej Partnerem. Od 2019 roku jest zaangażowany w projekt kancelarii oferującej usługi m.in. z zakresu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu (KYC/AML). Odpowiada w kancelarii za realizację kilku projektów rozwojowych m.in. współpracę z SPCC, wydziałem prawa WSAiB, Zrzeszeniem Kaszubsko Pomorskim, czy też organizacjami zrzeszającymi artystów.
   

 • W 2016 roku został członkiem stałej komisji ds. współpracy z zagranicą Rady OIRP w Gdańsku, którą reprezentuje na spotkaniach i konferencjach międzynarodowych. Jako członek komisji miał przyjemność współorganizować we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Prawników AEA-EAL tzw. konferencję wschodnią „Twinning Meeting”, a także reprezentować Izbę na wielu międzynarodowych spotkaniach.
   

 • Uczestniczył w wielu transakcjach i projektach M&A w tym m.in. świadczył usługi prawne w wielu transakcjach nabycia lub sprzedaży udziałów w spółkach, sprzedaży przedsiębiorstw i nieruchomości; realizował badania „due diligence” (zarówno transakcji SPA, nieruchomości jak i badań na potrzeby przekształcenia jak też podziału i łączenia spółek kapitałowych); odpowiadał za przeniesienie zezwoleń, licencji i koncesji (w tym w obrocie specjalnym); odpowiadał za zapewnienie sukcesji w firmach rodzinnych; doradzał w projektach restrukturyzacji działalności.
   

 • Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów z różnych branż, w tym z branży produkcji materiałów budowlanych,  branży handlu i wynajmu maszyn budowlanych, branży usług finansowych (usługi płatnicze, zezwolenia, dokumentacja AML/KYC), branży TSL, branży przemysłu stoczniowego, produkcji rolnej, czy też spółek z sektora IT.

Języki

Michał Widawski posługuje się biegle językiem angielskim, językiem hiszpańskim, a w stopniu podstawowym także językiem niemieckim.

Kontakt

Email: michal.widawski@kancelaria-intesa.pl

Tel.: +48 608 470 200

bottom of page