top of page

Nasz zespół

Marcin-ŁOPACIŃSKI.jpg

Marcin Łopaciński

Radca Prawny

Wykształcenie

  • Marcin Łopaciński ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 2002 złożył egzamin radcowski i został wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku.

 

Obszary specjalizacji

Marcin Łopaciński specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem Spółek prawa handlowego oraz działalności gospodarczych prowadzonych przez osoby fizyczne.

Dodatkowo radca prawny Marcin Łopaciński specjalizuje się w obsłudze jednostek samorządu terytorialnego oraz Spółek komunalnych.

W obszarze działalności zawodowej Marcina Łopacińskiego znajduje się doradztwo strategiczne w zakresie łączenia i wydzielania podmiotów gospodarczych ze wskazaniem na Spółki prawa handlowego, obrotu nieruchomościami, obrotu wierzytelnościami oraz negocjacji handlowych. Marcin Łopaciński zajmuje się również doradztwem z zakresu prawa cywilnego, szeroko pojętego prawa gospodarczego, prawa handlowego, a także prawa administracyjnego i prawa pracy. Marcin Łopaciński w ramach wieloletniej praktyki zawodowej zajmuje się także windykacją i egzekucją należności.

Radca prawny Marcin Łopaciński w ramach obsługi klientów indywidualnych (osób fizycznych) specjalizuje się także w dziedzinie prawa rodzinnego i opiekuńczego, ze wskazaniem na sprawy rozwodowe, sprawy alimentacyjne, sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej i kontaktów z dziećmi (np. opieka naprzemienna),  sprawy majątkowe, a także sprawy spadkowe.

Marcin Łopaciński z uwagi na fakt, iż zagadnienie to dotyczy bezpośrednio jego osoby, gdyż jako kredytobiorca należy do grona tzw. „frankowiczów”, prowadzi także doradztwo w zakresie umów frankowych zawieranych z bankami. Doradztwo swoim zakresem obejmuje prowadzenie w imieniu klientów przeciwko bankom postępowań sądowych zmierzających bądź to do unieważnienia zawartych umów kredytowych, bądź też ich przewalutowania. W zakresie tej działalności Marcin Łopaciński ma aktualnie na swoim koncie zarówno wygrane sprawy przed Sądem, jak i ugody sądowe zawierane przez kredytobiorców z bankami.

Doświadczenie zawodowe

Marcin Łopaciński swoją działalność zawodową nieprzerwanie prowadzi od roku 1996 – początkowo jako asystent i aplikant, następnie jako radca prawny, a od roku 2006 partner Kancelarii. Obecnie jest właścicielem własnej Kancelarii, na stałe współpracując z kilkunastoosobowym zespołem prawników działających w ramach Kancelarii prawnej INTESA w Gdańsku.

 

W trakcie swojej kariery zawodowej Marcin Łopaciński:

  • w latach 2009 – 2013 był członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku;
     

  • w latach 2014 – 2021 (przez dwie kadencje) był sędzią Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku;
     

  • był także członkiem Rad Nadzorczych komunalnych Spółek kapitałowych.

Kontakt

Email: marcin.lopacinski@kancelaria-intesa.pl

Tel.: +48 502 470 000

bottom of page