top of page

Nasz zespół

Aleksandra-ZBIERZCHOWSKA-PIETRUSEWICZ.jpg

Aleksandra
Zbierzchowska - Pietrusewicz

Radca Prawny

Wykształcenie

  • Aleksandra Zbierzchowska-Pietrusewicz jest absolwentką kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe jako członek Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej.

  • Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, uzyskując tytuł radcy prawnego w 2017 roku.

  • W 2018 roku ukończyła studia podyplomowe na kierunku Prawa Własności Intelektualnej oraz Prawa Nowych Technologii na Uniwersytecie Gdańskim.

 

Obszary specjalizacji

Aleksandra Zbierzchowska-Pietrusewicz specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa i postępowania cywilnego, prawa handlowego oraz prawa gospodarczego. Jej praktyka obejmuje również zagadnienia z zakresu prawa pracy i prawa administracyjnego.

 

W ramach pracy w Kancelarii INTESA odpowiedzialna jest za przygotowywanie pism przedprocesowych oraz procesowych, jak również sporządzanie opinii prawnych oraz przygotowywanie, opiniowanie i negocjowanie projektów umów handlowych. Prowadzi również bieżącą obsługę prawną podmiotów gospodarczych.

Doświadczenie zawodowe

  • Aleksandra Zbierzchowska - Pietrusewicz z Kancelarią INTESA pozostaje związana począwszy od 2013 roku.
     

  • W trakcie swojej praktyki zapewniała obsługę prawną procesów inwestycyjnych spółek kapitałowych, w tym w szczególności przygotowywała treść umów inwestycyjnych oraz sporządzała opinie prawne (w tym m.in. dotyczące wymaganych zgód korporacyjnych), jak również przeprowadzała analizę ryzyk prawnych związanych z konsolidacją grup kapitałowych.​

Języki
 

Aleksandra Zbierzchowska - Pietrusewicz biegle posługuje się językiem angielskim w mowie i piśmie, co umożliwia jej prowadzenie spraw i reprezentację Klientów Kancelarii również w tym języku.

Kontakt


Email: aleksandra.zbierzchowska@kancelaria-intesa.pl

Tel.: +48 502 470 000

bottom of page